a

Facebook

Twitter

Copyright 2015 Libero Themes.
All Rights Reserved.

8:00 - 18:00

Pracujemy od: Pn. - Pt.

Facebook

Twitter

 

Prawo spadkowe Wrocław

Płatek i Wspólnicy > Prawo spadkowe Wrocław

Prawnik prawo spadkowe Wrocław – w czym możemy pomóc?

Naszą misją jest wspieranie zarówno spadkobierców – testamentowych oraz ustawowych – jak i spadkodawców. Pomagamy w wyborze optymalnego sposobu rozporządzania majątkiem na wypadek śmierci. Nasze wsparcie obejmuje także sprawy o zachowek i dział spadku oraz postępowania mające na celu stwierdzenie nieważności testamentu. Rola Naszej Kancelarii sprowadza się także do pomocy w sprawach o uchylanie się od skutków prawnych terminu do odrzucenia spadku oraz dotyczących niegodności dziedziczenia.

 

Czym zajmuje się prawo spadkowe?

Prawo spadkowe to dział prawa cywilnego, szczegółowo regulujący kwestie dziedziczenia praw i obowiązków majątkowych po śmierci osoby będącej ich właścicielem. W ramach prawa spadowego przewidywane są określone sposoby przechodzenia majątku oraz zobowiązań spadkodawcy na rzecz spadkobierców ustawowych lub testamentowych. Nasza Kancelaria od lat obsługuje sprawy spadkowe we Wrocławiu, zapewniając kompleksowe wsparcie, doradztwo oraz reprezentowanie klientów w postępowaniach spadkowych.

Zadzwoń do nas
prawo spadkowe wrocław

Rola adwokata w sprawie spadkowej

Wsparcie doświadczonego, kompetentnego prawnika od prawa spadkowego we Wrocławiu – podobnie jak w wielu innych regionach kraju – okazuje się bardzo przydatne. Zarówno w przypadku dziedziczenia ustawowego, jak i testamentowego, adwokat zapewni bieżące doradztwo oraz pełną ochronę interesów spadkobiercy. Do czynności wykonywanych przez Naszą Kancelarię, jeżeli chodzi o prawo spadkowe we Wrocławiu, należą m.in.:

– kompleksowa weryfikacja kręgu spadkobierców,

– ocena wysokości długów spadkowych oraz konsekwencji ich przyjęcia bądź odrzucenia,

– analiza sytuacji materialnej spadkobiercy,

– bieżące doradztwo oraz udzielanie porad w sprawie spadkowej,

– weryfikacja prawa do zachowku,

– doradztwo związane z wydziedziczeniem lub wykluczeniem z testamentu,

– reprezentowanie klientów w postępowaniach w sądzie,

– pomoc w zakresie analizy i interpretacji zapisów testamentowych,

oraz wiele innych czynności, bezpośrednio związanych z prowadzeniem sprawy o spadek we Wrocławiu jak i w całej Polsce.

Prawo spadkowe Wrocław – dlaczego warto skorzystać z pomocy?

W sytuacji, gdy większość spadkobierców w spór o spadek angażuje się emocjonalnie, wsparcie kompetentnego, doświadczonego prawnika może okazać się bezcenne. Nasza Kancelaria, oprócz wiedzy i doskonałej znajomości przepisów oferuje również obiektywne spojrzenie na sprawę, koncentrując się wyłącznie na zabezpieczeniu interesów klienta.

 

Maksymalne zaangażowanie

Do każdej współpracy podchodzimy priorytetowo, dokładnie analizując stan prawny oraz faktyczny. Dzięki temu zawsze jesteśmy w stanie zaproponować klientowi najkorzystniejszą strategię działania.

 

Elastyczna forma rozliczeń

Obsługa spraw spadkowych we Wrocławiu jest przez nas wyceniana indywidualnie. Klienci, którzy po otrzymaniu porady prawnej zdecydują się powierzyć Nam dalszą obsługę sprawy, mogą liczyć pomniejszenie kosztów współpracy o koszt doradztwa.

Sprawy spadkowe Wrocław – co warto wiedzieć?

Ze względu na swoją specyfikę, obsługiwane przez Nas sprawy należą do bardziej złożonych obszarów prawa cywilnego. Właśnie dlatego, jeszcze przed nawiązaniem współpracy z kancelarią, warto poznać podstawowe terminy, z jakimi mogą się Państwo spotkać w trakcie sprawy spadkowej.

 

Czym zajmuje się prawo spadkowe?

W ramach prawa spadowego przewidywane są określone sposoby przechodzenia majątku oraz zobowiązań spadkodawcy na rzecz spadkobierców ustawowych lub testamentowych. Nasza Kancelaria od lat obsługuje sprawy spadkowe we Wrocławiu, zapewniając kompleksowe wsparcie, doradztwo oraz reprezentowanie klientów w postępowaniach spadkowych.

 

Komu przysługuje zachowek?

Zachowek jest instytucją zabezpieczającą interesy najbliższych krewnych spadkodawcy, w związku ze swobodą rozporządzania przez niego swoim majątkiem. Zgodnie z treścią art. 991 § 1 Kodeksu cywilnego prawo do zachowku przysługuje zstępnym, czyli: dzieciom, wnukom, prawnukom, a także rodzicom i współmałżonkowi spadkodawcy. Prawo do zachowku można utracić m.in. na skutek wydziedziczenia lub odrzucenia spadku.

sprawy spadkowe wrocław

1. Czym jest testament?

Testament jest potwierdzonym notarialnie dokumentem, stanowiącym podstawę rozporządzania majątkiem na wypadek śmierci.

2. Komu przysługuje zachowek?

Zachowek jest instytucją zabezpieczającą interesy najbliższych krewnych spadkodawcy, w związku ze swobodą rozporządzania przez niego swoim majątkiem. Zgodnie z treścią art. 991 § 1 Kodeksu cywilnego prawo do zachowku przysługuje zstępnym, czyli: dzieciom, wnukom, prawnukom, a także rodzicom i współmałżonkowi spadkodawcy. Prawo do zachowku można utracić m.in. na skutek wydziedziczenia lub odrzucenia spadku.

3. Dziedziczenie ustawowe

W sytuacji, gdy zmarły nie pozostawił po sobie testamentu, lub testament uznany został za nieważny, dziedziczenie następuje zgodnie z przepisami prawa spadkowego. Reguły takiego dziedziczenia oparte są na stosunku pokrewieństwa, małżeństwa lub przysposobienia. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, oprócz najbliższej rodziny zmarłego (w tym także pasierbów), krąg spadkobierców mogą tworzyć również gmina i Skarb Państwa.

Adwokat spadek Wrocław – zapraszamy do kontaktu

Kancelaria Płatek i Wspólnicy od lat obsługuje różne sprawy, służąc swoim doświadczeniem oraz maksymalnym zaangażowaniem. Wiedza, przygotowanie merytoryczne oraz obiektywizm pozwolą Państwu skutecznie dochodzić swoich praw związanych z dziedziczeniem. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania porady dotyczącej przyjęcia bądź odrzucenia spadku, bądź innego działania regulowanego przepisami prawa spadkowego.

Przedstawiony zakres naszej działalności jest orientacyjny, należy pamiętać, że każda sprawa jest indywidualna. Zapraszamy do kontaktu, z pewnością znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Zapraszamy do kontaktu

    Facebook
    YouTube
    LinkedIn
    Instagram