a

Facebook

Twitter

Copyright 2015 Libero Themes.
All Rights Reserved.

8:00 - 18:00

Pracujemy od: Pn. - Pt.

Facebook

Twitter

 

Rozwód Wrocław

Płatek i Wspólnicy > Rozwód Wrocław

Sprawy rozwodowe Wrocław

Przejście przez proces rozwodowy należy do jednej z najbardziej stresujących sytuacji w życiu człowieka. Towarzyszy temu atmosfera walki o swoje prawa, podział majątku, ustalenie kwestii związanych z opieką nad dziećmi, a także określenie wysokości alimentów. Sprawy rozwodowe we Wrocławiu toczą się przed sądami okręgowymi, podlegając regionalizacji. Kancelaria Płatek i Wspólnicy zajmuje się profesjonalną pomocą prawną dla osób ubiegających się o rozwód we Wrocławiu. Reprezentujemy klientów z całej Polski na każdym etapie procesu rozwodowego, przejmując na siebie przygotowanie dokumentacji i argumentowanie stanowiska w trakcie postępowania. Oferujemy także fachowe porady prawne, które już na etapie wstępnym nakreślają właściwe schematy działania.

Nasi prawnicy rozwodowi z Wrocławia posiadają obszerną wiedzę z zakresu prawa rodzinnego, popartą wieloletnią praktyką w zawodzie. Wsparcie prawne od Kancelarii Płatek i Wspólnicy w kompleksowy sposób odnosi się do kwestii rozwodowych, co pozwala ograniczyć stres i zwiększyć skuteczność w walce o prawa naszego klienta.

Adwokat rozwód Wrocław – zakres oferowanej pomocy

Oferta Naszych adwokatów obejmuje pełny zakres spraw związanych z zerwaniem więzi małżeńskiej. Postępowanie rozwodowe może przyjmować dwie główne formy: z orzeczeniem o winie i bez orzekania winnego rozpadu pożycia. Sprawy rozwodowe bez orzekania o winie pochłaniają znacznie mniej czasu i wysiłku. Wciąż jednak należy rozwiązać kwestie dotyczące podziału majątku, opieki nad dziećmi i ustalenia obowiązku alimentacyjnego. Jeśli małżonkowie nie są w stanie osiągnąć między sobą porozumienia, kompetencje decyzyjne przejmuje sąd.

Adwokaci od rozwodów we Wrocławiu są nieodłączną częścią sztabu specjalistów w Kancelarii Płatek i Wspólnicy. Już na etapie wstępnych rozmów zapoznajemy się z indywidualną sytuacją klienta i jego oczekiwaniami, przedstawiając realne rozwiązania trudnej sytuacji osobistej. W Naszej pracy kierujemy się przywiązaniem do szczegółów i delikatnością, uwzględniając bardzo emocjonalny charakter wszelkich spraw prowadzących do zakończenia małżeństwa. Zaufanie Naszych klientów budujemy na całkowitym oddaniu się sprawie i zestawieniu sytuacji z dostępnymi narzędziami prawnymi.

Nasi prawnicy od rozwodów kierują swoją ofertę do mieszkańców Wrocławia, a także pozostałych miast Polski.

Pozew o rozwód Wrocław – co warto uwzględnić?

Uzyskanie rozwodu musi być poprzedzone złożeniem pozwu przez jedną ze stron, w którym zostaną zamieszczone szczegółowe informacje o sprawie. Należy tu zawrzeć dane powoda i pozwanego, tytuł pozwu, oczekiwania strony wnoszącej pozew oraz uzasadnienie poparte dowodami o rozkładzie pożycia małżeńskiego. Należy również wymienić świadków, mających wgląd w sytuację rodzinną stron. Jeśli małżeństwo wychowuje niepełnoletnie dzieci, pozew rozwodowy powinien sugerować wysokość alimentów, a także opisywać indywidualne uzgodnienia małżonków co do opieki nad dziećmi. Warto również odnieść się do kwestii podziału majątku, co przyspieszy wszelkie procedury sądowe. Przygotowanie pozwu rozwodowego dobrze przeprowadzić we współpracy z prawnikiem. Kancelaria Płatek i Wspólnicy pomaga w stworzeniu precyzyjnego dokumentu, który stanie się wiarygodny w oczach sądu rodzinnego. Pozew o rozwód rozpoczyna całą procedurę rozwiązywania małżeństwa, dlatego dobrze mu poświęcić uwagę i skorzystać ze wsparcia doświadczonych prawników.

3

Adwokat rozwody – procedury związane z rozwodem

Adwokat prowadzi klienta przez wiele zawiłości prawnych, co skutkuje niższymi kosztami procesowymi i mniejszym stresem dla stron. Rozwód z orzeczeniem o winie może okazać się szczególnie wyniszczający psychicznie, a czas trwania całej procedury nierzadko przekracza 1,5 roku. Celem rozmaitych czynności sądowych staje się ustalenie, czy między małżonkami zachodzi rzeczywisty i trwały rozkład pożycia. Procedury rozwodowe w dalszej kolejności koncentrują się na ustaleniu spraw organizacyjnych, takich jak podział majątku i opieka nad dziećmi. Jeśli ma miejsce orzekanie o winie, postępowanie zostaje wydłużone przez zeznania świadków i gromadzenie większej ilości dowodów.

Zadzwoń do nas

Sprawy rozwodowe –  wniosek o alimenty

Adwokat od spraw rozwodowych pomoże w uzyskaniu godziwych alimentów. Nasi klienci potrzebują pomocy nie tylko w sprawach alimentów na dzieci. Świadczenie alimentacyjne może być przyznane także na rzecz drugiego małżonka, szczególnie jeśli ma tu miejsce prawomocne orzeczenie o winie. Raz ustalone alimenty powinny podlegać okresowej rewaluacji. Koszty życia regularnie rosną, a tuż za nimi mają podążać kwoty zasądzonych alimentów. W Kancelarii Płatek i Wspólnicy pomagamy w uzyskaniu adekwatnego wymiaru świadczenia.

 

Prawnik rozwody Wrocław – opieka nad dziećmi

Wybrany adwokat zajmuje się również reprezentowaniem klienta w kwestiach opieki nad dziećmi. Jeśli ugoda między małżonkami nie jest możliwa, obowiązkiem sądu staje się uregulowanie kontaktów rodziców z dziećmi. Niekiedy niezbędne jest wszczęcie postępowania o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej. Nasi adwokaci czuwają nad prawidłowym przebiegiem procesu, proponując efektywne i zgodne z prawem narzędzia do osiągnięcia zamierzeń klienta.

 

Pozew o rozwód – co warto uwzględnić?

Podstawową kwestią, którą należy ustalić jest czy rozwód ma się odbyć z orzekaniem o winie czy bez. Warto również rozważyć kwestię podziału majątku, podziału opieki nad dziećmi oraz alimentów.

 

Ile kosztuje adwokat w sprawie o rozwód?

Koszt sprawy rozwodowej jest ustalany z klientem indywidualnie w zależności od złożoności sprawy (rozwód z orzekaniem o winie lub bez, dodatkowo opieka nad dziećmi, alimenty, podział majątku – to wszystko ma wpływ na cenę rozwodu).

Płatek i Wspólnicy – dlaczego warto podjąć z Nami współpracę?

Kancelaria Płatek i Wspólnicy w swojej kilkunastoletniej historii prowadziła setki spraw rozwodowych, oferując pomoc na wszystkich etapach procesu. Zachęcamy do umówienia się na pierwszą poradę prawną, podczas której wytłumaczymy modelowy przebieg sprawy rozwodowej, a także dostosujemy narzędzia prawne do sytuacji przedstawionej przez klienta. Wyróżnia Nas zaangażowanie, dyskrecja i pełna transparentność co do warunków współpracy. Jeśli po pierwszej konsultacji zdecydujesz się powierzyć Nam swoją sprawę, koszt usługi reprezentacji przez prawnika rozwodowego pomniejszymy o koszt porady prawnej. Prowadzimy klientów przez każdy etap postępowania sądowego, proponując najskuteczniejsze rozwiązania.

Przedstawiony zakres naszej działalności jest orientacyjny, należy pamiętać, że każda sprawa jest indywidualna. Zapraszamy do kontaktu, z pewnością znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Zapraszamy do kontaktu

    Facebook
    YouTube
    LinkedIn
    Instagram