a

Facebook

Twitter

Copyright 2015 Libero Themes.
All Rights Reserved.

8:00 - 18:00

Pracujemy od: Pn. - Pt.

Facebook

Twitter

 

Adwokat prawo cywilne Wrocław

Płatek i Wspólnicy > Adwokat prawo cywilne Wrocław

Do zakresu świadczonych przez nasz usług należy szeroki wachlarz spraw z zakresu prawa cywilnego. Dział ten dotyczy szerokiego spektrum regulacji najczęściej spotykanych i stosowanych, nawet nieświadomie, w życiu codziennym. Sprawy dotyczące własności rzeczy czy praw, czynności prawnych, najczęściej spotykanych typów umów czy kwestie dziedziczenia – to tylko niektóre z działów należących zbiorczo do prawa cywilnego.

 

W praktyce naszej Kancelarii zajmujemy się między innymi sprawami rodzinnymi, odszkodowawczymi, egzekucyjnymi czy też pracowniczymi. Doświadczenie zawodowe pozwala nam stwierdzić, że nie ma dwóch podobnych spraw. Każdemu staramy się udzielić indywidualnej pomocy na najwyższym merytorycznym poziomie.

Adwokat prawo cywilne Wrocław

Udzielamy porad oraz reprezentujemy strony w zawiłych procesach rozwodowych, czy też sprawach o zapłatę. Są to sprawy nie rzadko skomplikowane, wymagające dużego zaangażowania, jednak zawsze dbamy o to, by reprezentowana przez nas strona była usatysfakcjonowana wynikiem naszej pracy. Uważamy, że każdy powinien mieć świadomość swoich praw oraz możliwości dochodzenia roszczeń również na drodze formalnej. Zajmujemy się prowadzeniem postępowań likwidacyjnych, egzekucyjnych oraz późniejszych sądowych.

 

W imieniu Klientów walczymy o jak najwyższe świadczenia odszkodowawcze oraz szybką egzekucję środków pieniężnych od dłużników. Każdą sprawę, z którą zgłosi się do nas Klient, nasz Zespół rozpatrzy indywidualnie i pomoże w znalezieniu najkorzystniejszego rozwiązania.

Prawo cywilne Wrocław 

Kodeks cywilny obejmuje regulacje dotyczące wielu płaszczyzn codziennego życia. Zakres naszych usług obejmuje szerokie spektrum spraw z zakresu prawa cywilnego, które dotyczą m.in. kwestii mieszkaniowych, zobowiązań wynikających z zawieranych umów czy dziedziczenie majątku. Mamy duże doświadczenie w rozwiązywaniu sporów. Zajmujemy się również sprawami rodzinnymi, odszkodowawczymi, egzekucyjnymi oraz pracowniczymi. Uczestniczymy w mediacjach i negocjacjach. Pomimo wieloletniego doświadczenia do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, aby zaoferować Naszemu Klientowi fachową pomoc na najwyższym merytorycznym poziomie. Zajmujemy się również postępowaniami likwidacyjnymi, egzekucyjnymi oraz późniejszymi sądowymi. Z racji, że normy prawa cywilnego obejmują niemal wszystkie aspekty życia, mogą być wielowątkowe i obejmować kilka zakresów tematycznych, dlatego tak istotne jest skorzystanie z usług profesjonalnego prawnika.

W przypadku postępowania cywilnego stroną jest nie tylko powód, ale również pozwany. Nasza kancelaria reprezentuje klientów z obu stron, w zależności od zaistniałej sytuacji. Z uwagi na kwestie pojawiające się w postępowaniach cywilnych, kluczowe jest ustalenie przebiegu sprawy oraz czynników wpływających na obecną sytuację. W wielu sprawach rodzinnych, pracowniczych czy konsumenckich, prawo cywilne może przeplatać się z prawem karnym. Wówczas konieczne jest wsparcie osoby o kompetentnej wiedzy, która poradzi sobie ze skomplikowanymi wątkami prawnymi obejmującymi wiedzę z różnych dziedzin.

 

Czytaj dalej

Sprawy cywilne Wrocław – szerokie spektrum 

Nasza kancelaria specjalizuje się w sprawach cywilnych. Prawo cywilne skupia się głównie na sporach obejmujących sytuacje codziennie, konflikty międzyludzkie oraz biznesowe. Biorąc pod uwagę złożoność spraw obejmujących zagadnienia prawa cywilnego, przedstawiamy wykaz obejmujący najpopularniejsze sprawy, jakimi zajmuje się nasza kancelaria:

 1. Reprezentowanie naszych klientów przed odpowiednimi organami.
 2. Udzielanie fachowych porad prawnych po wcześniejszym rozpoznaniu sprawy.
 3. Sporządzanie opinii i analiz prawnych.
 4. Reprezentowanie klientów również w przypadku postępowań egzekucyjnych.
 5. Aktywny udział w procesie negocjacji pomiędzy zaangażowanymi stronami.
 6. Aktywny udział w mediacjach.
 7. Weryfikacja i opracowywanie pism (m.in. wezwania do zapłaty, wypowiedzenie obowiązującej umowy).
 8. Sporządzanie umów cywilnoprawnych.
 9. Sporządzanie pism, w tym pozwów, wniosków czy sprzeciwów.

Z uwagi na naszą szeroką ofertę profesjonalnych usług prawnych, angażujemy się w sprawy dotyczące rozwodów, podziału majątku, stwierdzenia nabycia spadku, zniesienia współwłasności, dochodzenia odszkodowań, dochodzenia zadośćuczynień czy upadłością konsumencką. W razie wątpliwości, czy dana sprawa dotyczy kodeksu cywilnego, prosimy o kontakt. Po zapoznaniu się z jej szczegółami postaramy się doradzić oraz udzielić wskazówek dotyczących dalszego postępowania.

 

Czym zajmuje się adwokat do prawa cywilnego Wrocław? 

Adwokat przede wszystkim oferuje pomoc w sprawach szeroko pojętego zakresu prawa cywilnego. Reprezentujemy Naszych Klientów na każdym etapie postępowania, staramy się osiągnąć zamierzony rezultat. Podejmujemy się również wielowątkowych i skomplikowanych spraw. Staramy się, aby Nasz Klient był usatysfakcjonowany naszą pracą. Wychodzimy z założenia, że każdy powinien znać swoje prawa i potrafić je egzekwować w codziennym życiu.

Adwokat na każdym etapie postępowania dba, aby procedury sądowe zachodziły zgodnie z obowiązującym prawem. Zadaniem prawnika jest dopilnowanie, aby wszystkie formalności dotyczące terminów i procedur zostały dopełnione. Specjalista z zakresu prawa cywilnego na bieżąco kontroluje rozwój sprawy i udziela porad.

 

Adwokat prawo cywilne Wrocław – kiedy najlepiej poprosić o pomoc?

Z uwagi na złożoność wielu kwestii prawnych, konieczne staje się skonsultowanie danej sytuacji już na początkowym etapie procedur sądowych. Po poradę można zgłosić się w każdej chwili, a w przypadku dalszego rozwoju sytuacji nawiązać współpracę z danym specjalistą z zakresu prawa cywilnego. Wizyta u prawnika powinna nastąpić, gdy klient czuje, że nie radzi sobie z daną sytuacją i potrzebuje pomocy w postaci porady prawnej.

Współpraca ze specjalistą to przede wszystkim wsparcie oraz poczucie bezpieczeństwa. Klient może liczyć na profesjonalną pomoc, która pozwoli mu poznać swoją pozycję w świetle danej sprawy i wykorzystać swoje prawa. Pierwsza wizyta w kancelarii polega na zasięgnięciu porady prawnej. Kluczowe jest przygotowanie się do rozmowy klienta, skompletowanie dokumentów oraz ujawnienie wszystkich poznanych szczegółów związanych ze sprawą. Warto wcześniej zanotować najważniejsze aspekty danej sprawy. Warto również sporządzić listę pytań, aby łatwiej rozwiązać dany problem.

 

Adwokat Wrocław – prawo cywilne w praktyce 

W przypadku postępowania cywilnego adwokat zajmuje się głównie weryfikacją umów cywilnoprawnych. Przede wszystkim sprawdza on czy zostały odpowiednio wypełnione. Udziela również rad dotyczących podmiotów oraz zobowiązań wynikających z umów. Adwokat pomaga również w formułowaniu treści dokumentów, wskazuje na konkretne przepisy, które mogą zaważyć na postępowaniu sądowym.

W sprawach spadkowych adwokat przede wszystkim udziela porad prawnych oraz gromadzi niezbędne informacje mogące wpływać na przebieg sprawy. Co więcej, reprezentuje klientów w procesie negocjacyjnym, starając się uzyskać jak najkorzystniejsze rozwiązanie z perspektywy klienta. W postępowaniach spadkowych przygotowuje dokumenty i reprezentuje jedną ze stron.

Każdą sprawą zgłoszoną przez klienta zajmujemy się indywidualnie. Pracujemy całym zespołem nad najlepszym rozwiązaniem danej sytuacji, uwzględniając wszystkie zmienne mogące wpływać na jej przebieg. W przypadku spraw cywilnych kluczowe jest profesjonalne podejście do klienta. Pomimo powtarzalności niektórych wątków, nigdy nie ma dwóch takich samych spraw. Aby więc udzielić klientowi profesjonalnego wsparcia, najważniejsze jest dokładne poznanie sprawy, zagłębiając się w mało znaczące z pozoru wątki.

Zapraszamy do kontaktu

  Odszkodowania Wrocław

  Sprawy odszkodowawcze

  Spory pracownicze Wrocław

  Sprawy pracownicze

  Sprawy cywilne Wrocław

  Upadłość konsumencka

  Facebook
  YouTube
  LinkedIn
  Instagram